FAQ

Bolí rovnátka?

 Při nasazování ne, rovnátka se jednoduše lepí na povrch skloviny. V průběhu léčby však docházi k zvýšení citlivosti zubů. První tři dny po nasazení reagují zuby bolestivě na tvrdší nákusy. Dalších 14 dní jsou zuby citlivé již méně. Po této periodě je možná zbytková citlivost.

Mohou se zuby během léčby kývat?

Ano. Dokonce trochu musí. Uvědomte si prosím, že kolem zubů probíhají metabolické jevy, které rozvolňují poměrně pevné vazby mezi zubem a kostí.

Je nějaké omezení v jídle?

Ne, není. Nicméně je nutné vědět, že rovnátka jsou na zubech nalepena, tedy při neopatrném nákusu se muhou odlepit. Tedy tvrdé potraviny (mrkev, kedluben, jablko, nektarinka, ořechy) je optimální nakrájet nebo kousat zadními zuby.

Jak si rovnátka zprávně čisti?

Systém je vcelku prostý. Každý zub je třeba čistit zvlášť. A to tak, aby se štětiny kartáčku dostali pod zámky fixního aparátu. Optimálně pak čištění doplnit jednosvazkovýmí ( singl ) kartáčky a mezizubními kartáčky. Hygiena je vždy s pacientem probírána po nasazení aparátu a dále během léčby. Často jsou pacienti ještě navíc odesíláni do péče dentálních hygienistek.

Může dojit během léčby k poškození skloviny?

Ano. Pokud se nedodrži pravidla dentální hygieny mohou vznikat kolem zámků bíle skvrnky až do podoby kazů. Naštěstí je tento jev velmi zřídkavy a je v přímé souvislosti s motivací pacienta k léčbě.

Zobrazit jako: katalog | tabulka