Proč ortodoncie?

Základem je přání. Kdo si přeje mít hezčí úsměv, rovnější zuby, případně touží po zlepšení estetiky obličeje jako celku, měl by navštívit ortodontistu.

S určitými rysy se každý z nás rodí, tyto rysy odlišují každého jedince a proto je na světě tolik různých tváří a úsměvů. To je jistě dobře. Představa, že každá žena vypadá jak Angelina Joliea každý muž jako Brad Pitt je jistě nepříjemná. Ačkoliv jako jedinci patří mezi ikony krásy v naší společnosti. Je třeba si uvědomovat, že odlišnosti nás dělají jedinečnýmii. Stejně tak jako věk není otázkou uběhlých dnů v kalendáři, ale stavem mysli. Je krása a estetika každého znás pouze výsledkem našeho vlastního vnímání okolí a sebe sama.

Cílem ortodoncie není vytvářet uniformní úsměvy dle vědecky nastavené šablony. Cílem je v rámci individuálních odlišností upravovat drobné nebo i větší odchylky od pravidelnosti a symetrie. Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vám někdo připadá atraktivnější (hezčí) a jiný ne? Zkuste to. Zjistíte, že v drtivé většině případů Vás na obličeji i v úsměvu ruší asymetrie. Nepřijde vám divné, že má někdo široké řezáky a jiný úzké. Rušit vás bude, pokud budou široký a úzký řezák vedle sebe. A takových detailů je v úsměvu celá řada.

Ortodoncie neumí zázraky, ale může vám pomoci najít cestu k vlastní kráse.

Zobrazit jako: katalog | tabulka